Neden Özel Ders?

Öğrenciler akran grupları içerisinde benzer fiziksel ve ruhsal özellikler gösterse de kendi içlerinde anlaşılması zor ve karmaşık bir algılama mekanizması barındırır. Bu yüzden her birey aynı sorunu farklı şekilde algılar, aynı konuyu farklı şekilde yorumlar, aynı resmi farklı şekilde çizer, aynı soruyu farklı şekilde çözer. Fakat okullarımızda ki eğitim sistemi tüm bu farkları ortadan kaldırarak, sınıftaki diğer öğrenciler gibi düşünen, onlar gibi konuşan, onlar gibi gören ve algılayan, onlar gibi soruları çözen standart bir öğrenci yetiştirme eğilimindedir. Bazı öğrenciler bu eğilime ayak uydururken bazıları ise kendini başka öğrenciler yanında aşağılanmış, anlama yeteneği düşük, işe yaramaz bir öğrenci gibi hissetmektedir. Tam olarak özel dersinde önemi burada anlaşılmaktadır.

Birebir özel ders almak için nitelikli bir çalışma ortamının hazırlanması dahilinde aşağıdaki kriterlerin göz önünde bulundurulmasında fayda buluyorum.

Balıkesir Özel Ders 1

Hafta ‘da 2 saat zorunlu, 1 er aylık planlar halinde çalışıyorum. Bu yüzden anlaşma sağlanırken aylık, dönemlik ya da yıllık plan halinde görüşme yapılacaktır.

Balıkesir Özel Ders 2

Sınava 2 hafta kala yapılacak bir çalışmanın başarılı olacağını düşünmüyorum. Eğitim uzun soluklu ve kalıcı bir etkinliktir. Başarı ise eğitimin meyvesidir. Eğitimde kısa sürede meyve almak neredeyse imkansızdır.

Balıkesir Özel Ders 3

Ders süreleri sınıf ve seviye farkına göre değişiklik gösterecek olup, ders saati üzerinden değerlendirme yapılır. 5. sınıftaki bir öğrencinin ya da orta ve alt seviyedeki bir öğrencinin kesintisiz 1 saat boyunca masa başında oturtulma başarıdan ziyada başarısızlık doğurur.

Balıkesir Özel Ders 4

Eğer öğrencide varsa sınav kaygısının tespit edilmesi durumunda öğrenci ile ders dışı faaliyetlerde ücretsiz yapılacaktır.

Balıkesir Özel Ders 5

Kullanılacak kaynaklar şahsımca temin edilecek olup ücretsizdir.

Balıkesir Özel Ders 6

En az 5 çeşit kaynak (Açı, Final, Sınav, Uğur, MEB, Zeka Küpü…) ve farklı yayın evlerine ait yaprak testler olmak üzere, yapılacak programdaki deneme şahsımca karşılanacak olup, diğer denemeler tercihen veliler tarafından karşılanacaktır.

Balıkesir Özel Ders 7

Haricen kaynak almak isteyenler için, tavsiye edilen kaynakların alınması rica edilir. Lütfen kırtasiyelerin tavsiye ettiği popüler yayınları ciddiye almayınız.